Reflexologie nohou je léčebnou i diagnostickou metodou, jejíž pomocí lze významně ovlivňovat činnost a hlavně správnou funkci vnitřních orgánů a ostatních částí těla bez použití farmaceutických léčiv. Podněcuje tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Podporuje uvolňování toxinů, dále přemíry fyzického a emocionálního napětí a stres.

    Reflexní masáž může  provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. 

Může pomoci také:

  • při bolesti zad, potížích se spánkem
  • migrénách
  • redukci stresu a jeho projevech
  • uvolňování endorfinů
  • potížích se zažíváním, acidóze
  • zvyšování hladiny energie

        Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou. Je to, jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky, každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Plošky mačkáme nejlépe palcem, kolmo do tkáně, s tempem přibližně 1 zmačknutí za 1-2 sekundy.

Jsem žákem našich nejlepších reflexologů – manželů Patakyových. Tento typ reflexologie patří do tzv. nové školy reflexologie, jejímž představitelem byl náš asi nejgeniálnější reflexolog, fytoterapeut a mistr alternativní medicíny Ing. Jiří Janča, Csc .

            Ústředním tématem technologie  Patakyových je důkladné uvolnění krční páteře. Využívají se postupy mačkání reflexních bodů na chodidle, masáž v sedě i na lůžku.  K maximálnímu efektu je zapotřebí aktivní účast klienta, neboť reflexní plošky je vhodné mačkat několikrát denně ( přibližně po 15-25 zmačknutí).

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

Mgr. Alex Kling
tel: 728 947 992
eml: alex.kling@email.cz
Imzadi centrum, Špitálka 8, Brno
Po-Pá 10 - 16 hod

kolegové v Imzadi centru
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode