o mně/ o nás

Jmenuji se Mgr. Alex Kling, jsem masér, doporučený (tj. ověřený) terapeut dornovy metody, terapeut a lektor metody SM Systém. Zabývám se alternativními cestami k nápravě pohybového aparátu - metodami přímo pracující s pohybovým aparátem i metodami pomocnými. Tak jako mnoho mých kolegů, i mě, přivedla k zájmu o tyto metody vlastní vážné obtíže – a to s krční páteří.


Poklad mezi "zádonápravnými metodami" je pro mě dornova metoda. Její jednoduchost, logika a hlavně neuvěřitelný efekt je pro mě neustále udivující. Pro uvolnění a regeneraci svalů velmi často volím baňkování. Geniální vynález s vynikajícími výsledky. Práce by však nebyla kompletní a dostatečná, kdyby péče o pohybový aparát byla jen záležitost pasivní – „tady mě máte a opravte mě“. Nedílnou součástí je aktivní přístup – cvičení. SM Systém – český rehabilitační systém MUDr. Richarda Smíška – je unikátem v mnoha oblastech a nabízí překvapivé výsledky i tam, kde ostatní metody (natož tradiční medicína) selhaly.

Jako nedílnou součást péče o klienta k urychlení úzdravného procesu zařazuji klasickou masáž, reflexní terapii, Breussovu masáž, ušní akupunkturu či kineziotaping, dále nabízím zábalovou terapii a unikátní frekvenční (F-Scan) terapii. 

Založil jsem centrum Imzadi s cílem postupně vytvořit v Brně nejlepší centrum pro dornovu metodu, sm systém a alternativní terapie pro nápravu obtíží pohybového aparátu. V postupných krocích se daří tento cíl naplňovat – v centru Imzadi probíhá výcvik nových terapeutů a cvičitelů metody SM Systém z řad fyzioterapeutů, masérů, cvičitelů – nyní již největší škola SM Systému na Moravě. Dornova metoda a SM Systém se mi staly metodami volby číslo 1, pravidelně se v těchto metodách vzdělávám, účastním se kongresů dornovy metody.

Terapeuté:

Mgr. Alex Kling - Po až Pá -  Masér, Doporučený terapeut dornovy metody plus zapsaný na oficiálním seznamu terapeutů dornovy metody a oficiální lektor metody SM Systém (metody Spirální stabilizace, SpS) s 15ti letou praxí.  Anatomické masáže, baňkování a ušní akupunktura (doplnění práce na pohybovém aparátu a analgetizace bolestivých stavů), kineziotaping, reflexní terapie. Baví ho řešení skoliozy a výhřezů meziobratlových disků, také práce na vbočených palcích

temperament: arogantní cholerik :-D 

 

 

Robert Kaleta - Ne - Po - Út - vynikající masér, terapeut dornovy metody Plus (doporučený terapeut) a bravurní cvičitel metody SM Systém. Baňkování, odblokování žeber. Baví ho náprava výhřezů meziobratlových disků. 

temperament: zdvořilý sangvinik 

 

Jitka Sedláková - St - Čt - Pá - empatická masérka, bravurně ovládá dornovu metodu (kandidátka na doporučeného terapeuta),terapeutka SM Systému, fundované doteky - trigger points, masáž s hudbou, klasická a sportovní masáž, masáže dle čínské medicíny (jin-jang masáž).  Ráda pracuje s dětskými pacienty a těhulkami. Její smích vydá za celý kolektiv. 

temperament: veselá flegmatička 

Tomáš Vaculka - Po - Pá - Lektor a terapeut SPS metody - spirální stabilizace páteře (SM systém) s mnohaletou praxí. Nabízí i manuální techniky uvolnění svalových dysbalancí nebo klasické a sportovní masáže. Jako profesionální sportovec umí připravit  na sport i tanec, kompenzovat svalové dysbalance jednostranně zatěžujícím sportem nebo zvyšovat sport

ovní výkon. Zaměřuje se na zdravou chůzi chůzi jako sport i jako  prevenci proti bolestem zad a kloubů. Baví ho řešit vadné držení těla, výhřezy plotýnek. www.spstrenink.cz

temperament: hloubavý melancholik 

 

 

 

Milada Svobodová - Po -ÚT - doporučená terapeutka Dornovy metody. Je to opravdový mistr v této metodě s patnáctiletou praxí. Kromě toho mistrně ovládá baňkování, několik typů masáží a vyzná se i v bylinné léčbě. Dříve působila v Kloboukách u Brna. Kromě dornovy metody vyniká také v řešení zatuhlého, zamrzlého ramene a bravurní v nápravě kolenních kloubů. Právě ona mě kdysi přivedla k dornově metodě. 

MUDr. Petra Uriková - ČT -  je odbornicí na tradiční čínskou medicínu. Je nejen vynikající terapeut, ale i vyučuje akupunkturu a aurikuloterapii ve škole pro Tradiční čínskou medicínu. mudr.urikova@gmail.com. https://www.tradicnilecba.cz/

 

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

Mgr. Alex Kling
tel: 728 947 992
eml: alex.kling@email.cz
Imzadi centrum, Špitálka 8, Brno
Po-Pá 10 - 16 hod

kolegové v Imzadi centru
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Tomáš Vaculka - 608530205
Po - Pá - dle domluvy


Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode