Mentální vizualizace může přímo tvarovat vaše tělo

 

Pozitivní myšlení je silný nástroj pro vytvarování těla člověka. Studie ukázaly, jak může mentální vizualizace pomoci ke snížení váhy nebo zvýšení objemu prsu. Provádění mentální vizualizace nic nestojí, nevyžaduje braní léků, nemá žádné vedlejší účinky, jen ji musíte trénovat.

 

Když jsme pod stresem, naše tělo vylučuje kortizol, stresový hormon. S menším množstvím kortizolu může tělo spálit větší procento tělesného tuku. Tisíce studií teď ukazují, že techniky na snížení stresu mohou snížit nebo předcházet pomalému přesycení kortizolem, které dnes trápí spoustu z nás. Každý, kdo si udělá čas na mentální přeprogramování svých myšlenek, může předejít záplavě kortizolem a následnému ukládání tělesného tuku.  

Kortizol ovšem není prvotní příčinou nadváhy,  tou je otázka, proč se v těle hladina kortizolu vůbec zvedla. Pokud si neuděláte čas, abyste se zabývali svým vnímáním, tělo bude vystresované i nadále a bude dál produkovat kortizol. Mnoho lidí se tak ocitne uvězněno ve strašném koloběhu zhoršujícího se zdraví a narůstající váhy. 

Metody, jako mentální vizualizace, hypnóza a meditace přeprogramovávají naučené negativní reakce na reakce pozitivní a prospěšné. 

„Myšlenky a pocity, které si přinášíte ke stolu, jsou stejně tak důležité, jako rozumné vyvážené jídlo, ke kterému si sedáte,“ píše v knize „Molekuly emocí“  Candace Pertová, Ph. D., profesorka filozofie a biofyziky na Georgetown University Medical Center.

Věda rovněž ukázala, že mentální vizualizace může tvarovat tělo dokonce ještě příměji. 

Oxfordská příručka hypnózy má další sekce věnované výzkumu mentální vizualizace pro zlepšení zraku, sexuálních a močových funkcí, kožním chorobám a jiným. 

Takovéto studie znesnadní popírání, že cvičení určitých myšlenek může doslova vytvořit tvar těla.
Po celém světe je mnoho badatelů a vědců, kteří věří, že změnou myšlenek se může fyzické tělo výrazně změnit. 

Dr. Elmer Green, Ph.D., lékař na Mayo Clinic uvádí: „Každá změna v mentálním emočním stavu, vědomém či nevědomém, je doprovázena patřičnou změnou ve fyziologickém stavu.“ Nemálo vědců tvrdí, že tělo ukazuje, co leží v naší mysli. Perotvá říká: „Tělo je opravdu branou k mysli.“

Co by se stalo, kdyby si někdo prostě představoval vyvážené, dokonalé tělo? Existuje důvod, proč mentální vizualizace nemůže fungovat pro zlepšení jakéhokoliv tělesného stavu, jež člověk chce? 

(celý článek na 

https://www.velkaepocha.sk/2009111011451/ZDRAVI-Myslenky-tvaruji-vase-telo.html)

 

 

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

Mgr. Alex Kling
tel: 728 947 992
eml: alex.kling@email.cz
Imzadi centrum, Špitálka 8, Brno
Po-Pá 10 - 16 hod

kolegové v Imzadi centru
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Tomáš Vaculka - 608530205
Po - Pá - dle domluvy


Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode