Medová masáž
To nejdůležitější:
- medová masáž patří mezi masáže léčebné ale i mezi preventivní prostředky péče o zdraví.
- léčivé účinky včelího medu jsou známy již několik tisíciletí
- medová masáž by měla patřit nejen mezi léčebné ale i mezi preventivní prostředky péče o zdraví
- masáž začíná nanesením vlažného medu, pokračuje vlastní masáží pomocí speciálních hmatů
- medová masáž je vyhledávaná pro svoje výrazné detoxikační účinky
- masáž také výrazně posílí Vaši imunitu
Detailní popis:
Za rozšíření a popularizaci medové detoxikační masáže vděčíme Ukrajinskému inženýrovi a léčiteli Olegu Lohnesovi. Tento muž umění ukrajinského lidového léčitelství znovu objevil, rozvinul a přinesl do západních zemí.
Jedná se o léčivé i kosmetické ošetření, při kterém se využívá výjimečných vlastností medu a speciálních masérských hmatů, kdy se odstraňují nejen odumřelé buňky z povrchu pokožky, ale hlavně jedy a toxiny z tělesných tkání. Tyto škodliviny se během masáže objevují na pokožce ve formě jakýchsi výměšku, které vypadají jako žvýkačka. S pomocí medu dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla. Odstraňuje usazeniny, jedy z životního prostředí, potravin, léků, které si tělo nahromadilo během života.
Medová masáž celý organismus silně oživuje. Její použití je tedy vhodné při stavech vyčerpání a slabosti v důsledku stresu a napětí, při stavech neklidu apod. Odstraňuje usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních. Velmi se osvědčila při očistných kůrách. Bývá úlevou při chronických chorobách.
Medová masáž se provádí na zádech, někdy i na kloubech. Moje osobní zkušenost, že není lepší procedury např. na poraněné koleno. Jako i u jiných přírodních metod, se může dostavit detoxikační reakce, tj. může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je však vítáno jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty. U akutních případů provádíme medovou masáž i 2x týdně. Délka masáže se skládá obvykle ze 3 cyklů (aplikací) po 15 - 20 min., tj. celkem 45 - 60 min.
Kdy medová masáž pomáhá?
- Při nespavosti, problémech s usínáním, nekvalitním spánku
- Při alergiích (pokud se nejedná o alergii na včelí produkty)
- Při neklidu, stresu, depresích
- Při chronické únavě, chronické rýmě
- Při poruchách trávení
- Při doléčování po dlouhých onemocněních
Kontraindikace: alergie na včelí produkty, mykózy a plísně, zánětlivé procesy v těle a na kůži a dále osoby trpícími křečovými žilami (na místě aplikace medu), otevřené rány, vysoký nitrooční tlak + kontraindikace obecně (zhoubná onemocnění, akutní onemocnění, horečnaté stavy, krvácivé stavy, bezprostředně po vydatném jídle, opilost, stavy pod vlivem drog).
Jak často?
Preventivně 1 – 2 x měsíčně
Při problémech 1 – 2 x týdně