dotazy - diskuse

Re: Re: Vyskakující koleno

ne zcela souhlasím, protože neznám pojem "kolení svalstvo" a také je neznámé, jestli svaly jsou v napětí a potřebují relaxovat, nebo oslabené a potřebují posilovat.

Re: Vyskakující koleno

Otázkou je, proč vyskakuje. Nabízí se - povolené vazy. Tedy dornovou metodou usadit koleno (a pochopitelně i klouby pod a nad - tedy kotníky a kyčle) a metodou sm systém se znovu učit chodit, zatěžovat koleno na střed a zvyšovat reakční čas svalů, které musí umět "pracovat" za povolené vazy a včas zareagovat, aby nevyskakovalo.

Vybočený palec, propadlá klemba a bolest

Mám na levé noze vybočený palec, propadá se mi nožní klemba a když vstávám, bolí mě všechny kůstky v nártu a před prsty. Rovněž se mi vytvořily v patách ostruhy. Je možné dornovou metodou tento stav zvrátit? Děkuji na odpověď,

Re: Vybočený palec, propadlá klemba a bolest

dornovou metodou určitě usadit kyčelní klouby, aby byla zajištěna stejná délka končetin a také mechanicky narovnávat palec. Vbočený palec může napovídat o chybném odvíjení chodidla při chůzi, tedy hned poté sm systémem aktivovat svaly nadzvedávající klenbu, nácvik chůze , hlavně osového postavení těla při chůzi. Důsledkem chůze v předklonu je pak ostruha patní. Neviděl jsem Vás, ale typuju tak 1-2 roky práce na sobě.

Vyhřezlá ploténka

Dobrý den,měla bych na Vás dotaz. Lze Dornovou metodou pomoci při výhřezu ploténky L4? Výhřez mám již 5 let, rehabilitací se podařilo zmírnit obtíže, kdy došlo k vymizení bolesti levé nohy. V současné době jsem 3 týdny po porodu, ke zhoršení došlo cca na začátku devátého měsíce těhotenství a bolest levé nohy se od té doby jen zhoršuje, ani porodem se to nezastavilo

Re: Vyhřezlá ploténka

Dornova metoda může významně přispět k řešení obtíží v souvislosti výhřezem. Nejlepší je kombinace s metodou sm system - která je určena k řešení výhřezů. Porodem se opravdu nemůže výhřez zlepšit, k tomu porod neslouží.

Re: Vyhřezlá ploténka

Zdravím paní Petro , L4 je s největší pravděpodobobností problém tlustého střeva. Veškeré cvičení vám jen umožní úlevu. Pokud nespravíte tl. střevo , nemůžete dojít k vyléčení

prodloužení nohou

chtěla bych se Vás zeptat, jestli je možné pomocí Dornovy metody prodloužit dolní končetiny zdravému člověku i bez jakýchkoliv vad v páteři. Jestli ano, tak o jakou délku se, prosím, jedná.

Re: prodloužení nohou

bohužel nikoliv, dornovou metodou nelze nohy prodloužit

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode