dotazy - diskuse

Re: Sm Systém (skupinové cvičení)

na první stránce je odkaz na informace o skupinovém cvičení

Páteř a kolísavý krevní tlak

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ...
Od svých 20. let (nyní 54) mám problémy s páteří, vždy, i když na krátkou dobu, se ulevilo po rehabilitaci. Už cca 10 let mám problémy s krevním tlakem ( s léky se držel nějakou dobu v normě), ale nyní tlak už nereaguje na léky (lékaři léky mění, přidávají), ale vše bez jakéhokoliv efektu. V zápětí tlak klesne sám na normální hodnotu i bez léků, ale vydrží v normě krátce. Začala jsem pozorovat, že vždy, když je KT vysoký, jsou i větší problémy s páteří (potvrzeno lékařem, že problém s páteří může mít vliv na KT). Ráda bych prosím věděla, zda je to skutečně tak, že problémy s páteří mohou vyvolat vysoký KT a v případě, že ano, zda může pomoci Dornova metoda (už jsem se objednala k terapeutce). Díky moc za Vaši odpověď, protože si už nevím rady, jak na tento problém.

Re: Páteř a kolísavý krevní tlak

Dobrý den,
ano, je skutečně znám jev, kdy posun nebo "blokáda" v obratli v hrudní části páteře (nejčastěji kolem pátého hrudního obratle) ovlivňuje činnost srdce a hlavně krevní tlak. (Inervace vycházející od Th5 jde přes ganglion odkud je řízena činnost srdce).

Třezalkový olej

Dobrý den, je možné si ještě nyní udělat třezalkový olej ze sušené třezalky?
Děkuji

Re: Třezalkový olej

obávám se, že nikoliv. Třezalkový olej lze v domácích podmínkách (odhlédnu-li průmyslovou výrobu chemickou extrakcí) vyrobit pouze z čerstvých květů. Jednou jsem zkoušel vyrobit ze sušené natě koupené v prodejně s bylinami, ale tento olej neměl vlastně žádnou barvu (tj. hypericin, účinná látka obarvuje do červena).

Vyskakující koleno

Zdravím, pomůže mi Dornova metoda když mi občas vyskočí koleno? Děkuji

Re: Vyskakující koleno

Paní Mirko , především musíte zpevnit posilováním kolení svalstvo , také záleží na tom , při jaké příležitosti se to zařalo objevovat a jestli to bylo dostatečně doléčené a kvalitně zrehabilitováno

Re: Re: Vyskakující koleno

ne zcela souhlasím, protože neznám pojem "kolení svalstvo" a také je neznámé, jestli svaly jsou v napětí a potřebují relaxovat, nebo oslabené a potřebují posilovat.

Re: Vyskakující koleno

Otázkou je, proč vyskakuje. Nabízí se - povolené vazy. Tedy dornovou metodou usadit koleno (a pochopitelně i klouby pod a nad - tedy kotníky a kyčle) a metodou sm systém se znovu učit chodit, zatěžovat koleno na střed a zvyšovat reakční čas svalů, které musí umět "pracovat" za povolené vazy a včas zareagovat, aby nevyskakovalo.

Vybočený palec, propadlá klemba a bolest

Mám na levé noze vybočený palec, propadá se mi nožní klemba a když vstávám, bolí mě všechny kůstky v nártu a před prsty. Rovněž se mi vytvořily v patách ostruhy. Je možné dornovou metodou tento stav zvrátit? Děkuji na odpověď,

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode