dotazy - diskuse

márty a kotníky

Maminka nemůže pořadně chodit,řekli ji ,že jsou to zduřelé šlachy a ,že v jejím věku se s tím nedá nic dělat(79).Myslte,že ji pomůže třezalkový olej.A co na silnou osteoporozu,taky nad tím jen doktor mávl rukou,že to patří k věku.
Maminka nikdy k doktorovi nechodila až ted,ale pomoci se nedočkala.Můžete mi prosím poradit?Kata

Re: márty a kotníky

Dobrý den,
patrně každý terapeut a masér má svoji osvědčenou recepturu na tzv. zduřelé šlachy, přetížené úpony pod. Mně osobně se maximálně osvědčily zábaly s ricinovým oleje. (Třezalkový olej má uplatnění spíše na meziobratlové ploténky). Ricinový olej likviduje záněty a velmi urychluje hojení svalů, vazů, šlach.
Na problematiku oteoporozy je značné množství názorů jak na ni (někteří vidí příčinu v hormonální sféře, jiný ve stravě a chybějících mikroelementech....)Nějaký "nejlepší" recept neexistuje. Určitě ale jako prevence a zabránění zhoršování osteoporozy je nutné a zcela nezbytné tělo dostatečně, intenzivně, přesto šetrně zatěžovat pohybem, aby kosti měly neustále podnět se zpevňovat. Na to se mně osobně nejvíce osvědčila metoda SM Systém.

Pomůže Dornova metoda při větším výhřezu ploténky ?

Dobrý den,
mám výhřez 15 mm v bedrech,mohu využít Dorn. metodu?
Děkuji

Re: Pomůže Dornova metoda při větším výhřezu ploténky ?

dobrý den,
dornovkou se srovná statika těla a pak se výhřez léčí cvičební metodou sm systém. Neexistuje jiná cesta (neinvazivní) než cvičit, cvičit a zase cvičit (sm systém).

nohy do X u dítěte

Dobrý den* Čtyřletý chlapec má abnormálně nožičky do X. Když začal stát a chodit, neměl pevnou obuv ale trepky, které klouzaly a rozjížděly se mu nožičky.Myslím si,že tady se stala chyba.Určitě je možné s tím ještě něco dělat. Poraďte prosím,zda li některá z metod,kterou ovládáte by mohla alespoň částečně postavení kolen napravit. Dítě je vnímavé a trpělivé...
Předem děkuji za odpověď*

Re: nohy do X u dítěte

Dobrý den,
standardně se používá metoda SM Systém, ale tam je třeba spolupracující dítě, obvykle se tato metoda hodí pro děti od 5-6 roků. Předpokládá se oslabený hýžďový sval, pánev naklopená dopředu a tedy nohy se stáčí do X a padá klenba. Pochopitelně se zařazuje i Dornova metoda na usazení kyčelních kloubů, ale cvičení je nezbytné. Nedokážu odhadnout, zda Váš synek by byl schopen cvičit sm systém či alespoň nějaké varianty uzpůsobené jeho věku.

Ostrava

Dobrý den,
doporučil by jste mi, prosím Vás nějaké centrum podobné vašemu v Ostravě. Už nevím kam se obrátit s bolestí zad.
Děkuji, mnoho úspěchů přeji...

Re: Ostrava

V Ostravě přímo ne, ale ve Frýdku. Praktikuje tam vynikacící terapeut Robert Kaleta, tel.: 776 630 088 . Je tak vynikající, že jsem si ho dovolil i já aspoň na pár dní v týdnu stáhnout do Brna :-)

Nohy do O

Dobrý den, mám křivé nohy do o. Lékař mi doporučil objednat se na podologii a problém řešit. Momentálně nemám obtíže, ale mohl by to prý být problém v budoucnu, je mi 25 let. Řešíte nějak i tyto problémy, cvičením aj.?
Děkuji

Re: Nohy do O

koukněte na fotky na první straně webu :-)

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode