dotazy - diskuse

Re: vbočený palec a dornova metoda

to je jednoduché. To vám řekne terapeut na základě výchozího stavu palce a pokroků, které děláte. Pochopitelně - jak zdůrazňuji v článku - je nutné mít usazené kyčelní klouby. Pokud je palec po dornovsku srovnán, pak následuje práce se svaly pomocí sm systému.

Zrútená klenba,halluxy,kladivkové prsty

Dobrý deň,

po niekoľkoročných bolestiach prsta mi stanovili diagnózu zrútenej klenby, kladivkové prsty na jednej nohe a hallux na druhej. Jednu nohu mám kratšiu o min. 1,5. Mám časté bolesti chrbtice. Ako prosím postupovať a na aké cvičenie sa u vás môžem prihlásiť, ďakujem.

Re: Zrútená klenba,halluxy,kladivkové prsty

Dobrý den,
pokud je kratší noha funkční, nikoliv vrozená, pomocí dornovy metody se rozdílná délka dá srovnat. Spadlou klenbu pak řeším pomocí cvičení SM Systém (taktéž zmírnění kladívkových prstů - záleží v jak hrozném stavu jsou). Je nutné zcela předělat stereotyp chůze a naučit Vás znovu chodit. Jak postupovat? Zavolat a objednat se.

Rotoskolioza

Dobrý den, je možné vaší metodou srovnat i tělo s rotoskoliozou. Je mi 42 let a poslední dobou mám vleklé problémy s čelistním kloubem a krční páteří. Moc děkuji za odpověď.

Re: Rotoskolioza

Dobrý den,
kdybyste se mě zeptala, před třiceti lety, tak bych odpověděl, že ano, skoliozu s rotací lze řešit. V 42 letech je však cílem spíše, aby se skoliotická křivka - včetně rotace - nezhoršovala a tedy se zabránilo sekundárním projevům jako je vznik klínovitých obratlů, výhřezů apod. Tedy - začít cvičit SM Systém nejlépe dnes, zítra už bylo pozdě. Obtíže s krční páteří a čelistí (může souviset se skoliozou) však na dálku posoudit nedokážu.

Vadné držení těla

Dobry den je možno vasi metodou srovnat předsunutý krk a vadné držení těla ? Mam hyperkyfosu je mi 39 let dekuji za odpoved

Re: Vadné držení těla

vzhledem k tomu, že tyto metody (obzvláště metoda SM Systém) byla vytvořena k vyrovnání vadného držení těla, tak ano. Tj. i předsunutý krk.

márty a kotníky

Maminka nemůže pořadně chodit,řekli ji ,že jsou to zduřelé šlachy a ,že v jejím věku se s tím nedá nic dělat(79).Myslte,že ji pomůže třezalkový olej.A co na silnou osteoporozu,taky nad tím jen doktor mávl rukou,že to patří k věku.
Maminka nikdy k doktorovi nechodila až ted,ale pomoci se nedočkala.Můžete mi prosím poradit?Kata

Re: márty a kotníky

Dobrý den,
patrně každý terapeut a masér má svoji osvědčenou recepturu na tzv. zduřelé šlachy, přetížené úpony pod. Mně osobně se maximálně osvědčily zábaly s ricinovým oleje. (Třezalkový olej má uplatnění spíše na meziobratlové ploténky). Ricinový olej likviduje záněty a velmi urychluje hojení svalů, vazů, šlach.
Na problematiku oteoporozy je značné množství názorů jak na ni (někteří vidí příčinu v hormonální sféře, jiný ve stravě a chybějících mikroelementech....)Nějaký "nejlepší" recept neexistuje. Určitě ale jako prevence a zabránění zhoršování osteoporozy je nutné a zcela nezbytné tělo dostatečně, intenzivně, přesto šetrně zatěžovat pohybem, aby kosti měly neustále podnět se zpevňovat. Na to se mně osobně nejvíce osvědčila metoda SM Systém.

Pomůže Dornova metoda při větším výhřezu ploténky ?

Dobrý den,
mám výhřez 15 mm v bedrech,mohu využít Dorn. metodu?
Děkuji

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode