dotazy - diskuse

nemožnost otěhotnět

Dobrý den,
už více jak rok se snažíme s partnerem o dítě, avšak bez úspěchu. Dle lékařů jsme oba naprosto zdraví. Chci se zeptat, zda mi můžete v tomto pomoci - narovnání kostrče atd...
Děkuji za odpověď.

Re: nemožnost otěhotnět

Ano, pokud je příčinou funkční sterility svalové napětí v malé pánvi, pak dornova metoda (společně s metodou Mojžíšové či metodou SM System) přináší velmi často překvapivé výsledky. Mám několik takových "dornovských" dětí.

Křivé nohy

Zdravím Vás. Dočetla jsem se, že jste pomohl pánovi pomocí různých cviků téměř srovnat nohy do "O". Od malička se s "touto tělesnou vadou" nedokážu vyrovnat... Ani teď, v dospělosti a to už jsem se dostala do "druhé poloviny" života. Šlo by s tím něco dělat i v tomto věku? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Re: Křivé nohy

Dobrý den,
bohužel na dálku opravdu nejde nic bližšího říct. U toho konkrétního pána to šlo o 50% zlepšit. Já jsem Vás ale neviděl a nedokážu tedy říct nic bližšího.
Alex

SM systém a trénink

Dobrý den,
dcera vrcholově běhá. Chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný odpolední běžecký trenink po zhruba 40min lekci SM cvičení v poledne. Měla bych představu, že SM cvičení nastimuluje posturu a k tréninku pak lépe využije svaly. Nebo je účinnější odpolední běžecký trenink vypustit,
Děkuji za odpověď.
FH.

Re: SM systém a trénink

Dobrý den,
spojení běhu a sm systému je neobyčejně přínosná kombinace. Rozhodně nebudu mluvit do trénku, jestli má nebo nemá nějaký trénink zrušit nebo přidat. Před tréninkem se vhodné sm systémem "aktivovat" svalové spirály a srovnat tělo do osového postavení, aby se lépe běželo, po tréninku se může přidat ještě několik minut sm systému na doladění postury, odbourání kys. mléčné apod.

Možnost platby Vašich služeb přes zdravotní pojišťovnu

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné některé Vaše služby hradit ze ZP.
Děkuji a přeji krásné svátky.

Re: Možnost platby Vašich služeb přes zdravotní pojišťovnu

V žádném případě!!! Důvod - musel bych vést neskutečnou administrativu a veškeré pacienty a jejich obtíže sdělovat nějaké cizí instituci- tj. pojišťovně - s čímž zásadně nesouhlasím. Druhý důvod - mnohonásobně by se mi snížila úspěšnost. Zatímco při klientem hrazené terapii je úspěšnost např. řešení výhřezu plotýnek cca 80%, při terapiích na pojišťovnu klesá pod 10 % (některé zdroje uvádí pouze 3%). Při úhradě pojišťovnou klesá motivace pacienta na jedné straně (nic ho to nestojí) - a terapeuta na druhé straně (není nucen pracovat na 100% - zaplaceno dostane tak jako tak).
Nicméně - oslovte nějakou pojišťovnou hrazenou rehabilitaci ať Vám pomůžou.

Karpální tunel

Dobrý den,
byl mi diagnostikován syndrom karpálního tunelu ,ale chtěl bych se vyhnout operaci. Začínam ztrácet i citlivost prstů hlavně palce. Proto se obracím na vás,jestli náhodou nemáte s léčbou tohoto onemocněním zkušenosti . Děkuji za odpověď .

Re: Karpální tunel

děkuji za dotaz, pokud je karpál v začátcích, pak se s ním dá relativně dobře pracovat, musí se pochopitelně řešit nejen ruce, ale celá oblast krční páteře. Používám kombinaci masáže, dornovy metody cvičení sm systém a klasického strečinku na ruce, předloktí atd.

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode