dotazy - diskuse

Zprava od lekare

Dobry den, je nutne mit k dispozici zpravu od lekare, nebo mit za sebou vysetreni u ortopeda?
Dekuji

Re: Zprava od lekare

ohledně čeho? Nebo za jakým účelem? Nebo proč se vlastně ptáte?

Si Skloubení

Dobrý den,
mám diagnostikovanou artrózu SI skloubení, výhřez meziobratlové plotenky 6 mm(L4/L5), v křížové oblasti srostlý obratel navíc a hypermobilitu bederní páteře. Trpím na bolesti po ránu, nemohu spát v leže na zádech a pravém boku. Léčba: magnetoterapie. Pravidelně cvičím. Pomohla by stav zlepšit SM cvičení a terapie na Vaší klinice ? Děkuji Dita
děkuji

Sm system - Kratší noha

Dobrý den,
Rád bych se zeptal zda je správné chodit na lekce SM - systém. A dělat doma cviky v případě, že mám kratší nohu o 2 cm. Nohu mám kratší od dopravní nehody. Ve všech botách nosím podpatěnku, kterou mě doporučil ortoped. V případě že i pro mě by bylo cvičení SM přínosem. Mám cvičit s podpatěnkou nebo bez? Bojím se toho, že když budu cvičit bez podpatěnky tak poté až budu nosit podpatěnku, tak se mi záda budou nadále křivit vůči cvičení.
Děkuji za odpověd
Tomáš

Re: Sm system - Kratší noha

Dobrý den, cvičit SM Systém je nejen správné, ale v současné době dost možná i nezbytné :-D Nicméně kratší noha není kontraindikací, terapeut Vám ukáže jak cviky provádět s kompenzací kratší nohy. SM Systém Vám může být nápomocen při bolestivých stavech zad způsobených vykřivením páteře v souvislosti s kratší nohou.

Re: Sm system - Kratší noha

V každém případě podstoupit Dornovu metodu na co nejlepší zkorigování rozdílné délky končetin a pak cvičit SM Systém. Ten se cvičí bez podpatěnky a cvičí se varianty právě pro případ delší nohy ( v SM Systému je s tím počítáno, že občas někdo má tento problém a jsou tomu přizpůsobeny varianty cviků).

vrozená anomálie lopatek

Dobrý den, můj 18 letý syn má vrozenou anomálii lopatek (diagnostikováno teprve před 2 měsíci). 14 let aktivně hraje hokej, nyní velké bolesti ramenou. Dle lékařů jediná možnost narovnat lopatky operativně. Může mu pomoci dornova metoda? Děkuji

Re: vrozená anomálie lopatek

Dobrý den,
bohužel na dálku, bez toho, abych ho viděl, tak se nedokážu nijak vyjádřit.
Nicméně po 14 letech hraní hokeje, by měl asi velké bolesti ramen každý.

migréna

Dobrý den,mohu poprosit o odpověď - trpím na migrény asi od krční páteře,zhruba před 10-ti lety mi v lázních na rehabilitaci paní od tohoto problému na delší čas pomohla ,myslím,že Dornovou metodou,nejdřív mi srovnala nohy a pak ,promiňte mi ten výraz,dloubla do loktů,kolen,krku a kyčlí a bolest byla pryč.Je toto možné i u vás? A popřípadě kolik je potřeba absolvovat hodin? Děkuji Vám,s pozdravem Lucie.

Re: migréna

Dobrý den,
s velkou pravděpodobností se jednalo o dornovu metodu. Ano, všichni terapeuti centra jsou vyškoleni v této metodě. Kolik je potřeba absolvovat hodin.... to Vám asi nikdo neřekne, když Vás ani neviděl. Za jednu návštěvu se obvykle ošetří celé tělo (cca 1,5-2 hod), ale kolik je potřeba návštěv a jak moc páteř zdegenerovala za oněch 10 let....to fakt nevím.

Přidat nový příspěvek

Najdete nás také webu pro SM Systém - Spirální stabilizaci

Najdete nás také na 

alex.kling (zavináč) email.cz
Mgr. Alex Kling - 728 947 992
Po-Pá 8-14 hod
Robert Kaleta - 776 630 088
Ne-Út - 8-19 hod
Jitka Sedláková - 608 368 848
St - Pá - 10 - 18 hod
Milada Svobodová - 608 611 688
Po - Út - St 9 - 16 hod
Zdena Knotková - 732 687 241
St - Pá, dle domluvy

Adresa:
Imzadi - rekondiční centrum
Špitálka 8, Brno
(budova Direct Média, 1.p)
Vytvořeno službou Webnode